Sada pružiny pre ťažšie bábätka (5-15 kg) s karabínami a istiacim lankom

Sada pružiny pre ťažšie bábätka (5-15 kg) s karabínami a istiacim lankom

Sada pružiny pre ťažšie bábätka (5-15 kg) ,na hacku s karabínami a istiacim lankom.

19 €

Dostupnosť: Skladom

Pokiaľ si hacku šijete sami, alebo ste ju dostali bez príslušenstva, môžete využiť pred pripravenú sadu pružiny na bábätka o hmotnosti od 5 - 15 kg, naviazaného istiaceho lanka, hornej menšej karabíny, ktorou cvaknete do očka v strope či iného závesného miesta a spodnú väčšiu karabínu, do ktorej navlieknete látku hacky.

Ak ste kúpili hacku od nás, karabíny a lanko máte už v cene hacky, takže tento produkt nepotrebujete (iba ak by ste chceli druhý, napr. do inej miestnosti).

Dĺžka pružiny v pokoji hacky je 34 cm. Stredná pružina kolíše do zaťaženia cca 5 - 15 kg. Pri vyššom zaťažení už sa dosť prevesuje.

V prípade, že máte ťažšie deti, odporúčame Silnú pružinu. Nevhodná je aj pre novorodenca, pri hmotnosti dieťaťa do 5 kg. Nekolíše a stáva sa tak úplne zbytočnou. Pre novorodencoch zvoľte Slabú pružinu, ktorá kolíše v rozmedzí 3 - 10 kg.

Z obidvoch strán má oko pre prichytenie karabíny. Nový tvar so zúženými koncami znižuje riziko prasknutia pružiny. Životnosť pružiny znižuje nárazy (hodenie na zem), ohýbanie (kolísanie) do strán a pod. Pružina občas pri kolísaní slabunko povŕzgava, je to prirodzená vlastnosť pružiny ktorou sa netreba znepokojovať.

Nepoužívať bez istiaceho lanka (pevného, nepružného)!

OBSAH ZOSTAVY PRUŽINY:

- Pružina je z kvalitného oceľového drôtu.
- Bezpečnostné lano s nosnosťou 100 kg, ktoré sa pripevňuje k pružine dvoma karabínami a je zviazané protismerným osmičkovým uzlom. Lano je pri používaní neoddeliteľnou súčasťou pružiny. Lano istí závesnú kolísku pred prasknutím a udáva limit proti preťaženiu pružiny. Protismerný osmičkový uzol je veľmi pevný a zároveň ho ide ľahko povoliť a lano predĺžiť, alebo skrátiť. Uzol nerozväzujte! Dĺžku bezpečnostného lana predlžujte tak, aby v prípade prasknutia pružiny zostala kolíska visieť nad zemou a súčasne bolo húpanie pohodlné.
- Malá karabína, cez ktorú prechádza oko pružiny a bezpečnostné lano.
- Veľká karabína, cez ktorú prechádza oko pružiny, bezpečnostné lano a do ktorej sa vkladá horná časť kolísky.

DOLEŽITÉ!

- NEPREKRAČUJTE NOSNOST PRUŽINY
- PRAVIDELNE KONTRLUJTE, že bezpečnostné lano prechádza hornou a dolnou karabínou.
- ZÁKAZ používania pružiny bez zviazaného a správne inštalovaného bezpečnostného lana!
- ZÁKAZ používania a skladovania pružiny v mokrom či vlhkom prostredí - hrozí korózia!

Bezpečnostné pokyny:

Neprekračujte povolenú nosnosť pružín, pretože hrozí nebezpečenstvo deformácie pružiny.

- slabá pružina pre bábätko - maximálna nosnosť 10 kg

- stredná pružina pre ťažšie bábätko - maximálna nosnosť 15 kg

- silná pružina pre batoľa - maximálna nosnosť 30 kg.

Pravidelne kontrolujte bezpečnostné lanko – musí prechádzať oboma karabínami. Jeho dĺžku upravte tak, aby umožňovalo pružine pohodlné hojdanie a súčasne v prípade deformácie či deštrukcii pružiny nepustilo kolísku na zem.

Pravidelne kontrolujte stav lana – musí byť v perfektnom stave, nesmie dochádzať k jeho mechanickému opotrebovaniu, ak zistíte aj minimálne poškodenie, lanko ihneď vymeňte.

Pravidelne kontrolujte pevnosť spôsobu ukotvenia – vrt v strope. Kolísku umiestnite len na tie miesta, ktoré bezpečne udržia záťaž. Pozor na sadrokartónové stropy či iné obklady – v tomto prípade zavesenie konzultujte s odborníkom. Pevnosť vrtov a držiakov otestujte vlastnou váhou.

Osmičkový protismerný uzol – všetky laná na kolíske viažte týmto uzlom, pretože nejaví žiadne tendencie k samovoľnému rozväzovaniu, aj po silnom zatiahnutí ide relatívne ľahko rozviazať, aby sa dala slučka ľahko urobiť konce musia zostať dostatočne dlhé (aspoň 10cm), viac info ako viazať tento uzol nájdete na: http://www.kstst.sk/pages/vht/uzly/uzosm.htm

Plastové obaly držte mimo dosahu detí do 3 rokov. Vyrobené v ČR.

DAKUJEME, ŽE DODRŽIAVATE BEZPEČNOSTNÉ POKYNY!

 

Nový komentár

* (Povinné)

Google map: Raková

odkaz

Tento e-shop je certifikovaný.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info