Inštalácia závesnej kolísky - Hacky

Prvé pokyny k inštalácii hacky.

• Dieťa vkladajte do hacky nožičkami k otváraniu, hlavový diel je ľahko pridvihnutý.
• Pokiaľ je bábätko príliš ľahké na rozkolísanie pružiny, môžete k nožičkám do priestoru pre matrac vložiť napr. vrecko cestovín.
Hacku je potrebné prať (bez matraca!!!) v pračke na 40°C.

Hacku dodávame pripravenú k zaveseniu, ale je treba skontrolovať, či sa pri transporte nič neposunulo. Tento návod Vám tiež pomôže zostaviť hacku napr. po vypraní.
1. Navlieknete rozpernú tyč do obalu.
2. Vložte obalenú tyč do tunelu (pokiaľ je zo slabšej látky, zrejme k nej boli kúsky karimatky, ktoré sa do tunelu vsunú spolu s koncom tyče, aby tyč látku nepredrela) snažte sa vsúvať do čo najprostrednejšieho otvoru medzi vrstvami skladanej látky.
3. Nasuňte do dna matrac alebo zloženú deku.
4. Zostavte kolísavý aparát - cvaknite karabíny do koncov pružiny (či na gumové lano - gumicuk), priviažte istiace lanko do obidvoch karabín a nechajte rezervu na prevesenie pružiny.
5. Navlieknite hornú látku hacky do väčšej karabíny.
6. Cvaknite menšiu karabínu do očka v strope (či iného závesného zariadenia).
7. Všetko dobre skontrolujte!

Bezpečnostné pokyny:

Nerobte žiadne úpravy, ktoré by mali vplyv na bezpečnosť výrobku a ochranu zdravia.

Nevešajte kolísku v blízkosti ohňa a iných tepelných zdrojov.

Nenechávajte bábätko v kolíske bez dozoru dospelého človeka, výrobca neručí za akékoľvek nehody, kolíska nie je určená na hranie.

Neprekračujte povolenú nosnosť pružín, pretože hrozí nebezpečenstvo deformácie pružiny.

- slabá pružina pre bábätko - maximálna nosnosť 10 kg

- stredná pružina pre ťažšie bábätko - maximálna nosnosť 15 kg

silná pružina pre batoľa - maximálna nosnosť 30 kg.

Pravidelne kontrolujte bezpečnostné lanko – musí prechádzať oboma karabínami. Jeho dĺžku upravte tak, aby umožňovalo pružine pohodlné hojdanie a súčasne v prípade deformácie či deštrukcii pružiny nepustilo kolísku na zem.

V okolí kolísky a pod kolískou neumiestňujte ostré predmety, ani ostré hrany.

Pravidelne kontrolujte stav lana – musí byť v perfektnom stave, nesmie dochádzať k jeho mechanickému opotrebovaniu, ak zistíte aj minimálne poškodenie, lanko ihneď vymeňte.

Pravidelne kontrolujte pevnosť spôsobu ukotvenia – vrt v strope. Kolísku umiestnite len na tie miesta, ktoré bezpečne udržia záťaž. Pozor na sadrokartónové stropy či iné obklady – v tomto prípade zavesenie konzultujte s odborníkom. Pevnosť vrtov a držiakov otestujte vlastnou váhou.

Plastové obaly držte mimo dosahu detí do 3 rokov.

Osmičkový protismerný uzol – všetky laná na kolíske viažte týmto uzlom, pretože nejaví žiadne tendencia k samovoľnému rozväzovaniu, aj po silnom zatiahnutí ide relatívne ľahko rozviazať, aby sa dala slučka ľahko urobiť konce musia zostať dostatočne dlhé (aspoň 10cm), viac info ako viazať tento uzol nájdete na: http://www.kstst.sk/pages/vht/uzly/uzosm.htm

 

  • Podporuje správny vývoj chrbtice.

    Podporuje správny vývoj chrbtice.

  • Rýchlo upokojuje a uspáva aj toho najväčšieho nezbedníka.

    Rýchlo upokojuje a uspáva aj toho najväčšieho nezbedníka.

Google map: Raková

odkaz

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie