Zavesenie závesnej kolísky - hacky

Ako a kam ide zavesiť hacku:

Závesnú kolísku - hacku je možné zavesiť viacerými spôsobmi. Tu sú zoradené podľa priemeru finančnej náročnosti. Sú viac menej myslene na hacku pre babätka do 1 roka, na batoliacu hacku niektoré použitia nejdú využívať pretože je veľká a obíjala by dnom o zem.

Na schody (či voľne stropne trámy, pevnú vetvu stromu...).

Pokiaľ máte v byte drevené schody s jednotlivými stupňami, ide okolo jedného stupňa uviazať slučku z pevného lana či popruhu a do nej karabínou zavesiť hacku. Podobne u trámov (pokiaľ okolo trámu nejde dát lano, ale je dosť pevný, ide do neho našrobovať očko so závitom). Rovnaký spôsob zavesenia ide uplatniť na záhrade na vetve stromu či tráme altánku.

Očko v strope.

Pokiaľ máte pevný bytový strop, ide doň vyvŕtať dieru, zapustiť hmoždinku a našrobovať očko, do ktorého sa zavesí karabína s hackou. Táto varianta je vhodná zvlášť do paneláku, kde sú pevné panelové stropy, vyvŕtanie diery zvládne s príklepovou vŕtačkou každý.
Je to nevhodné do sadrokartónového či rákosového stropu! O vhodnom typu očka a hmoždinky sa môžete poradiť v mieste ich nákupu. Pokiaľ je očko príliš vysoko, ide pripnúť karabínou reťaz/slučku pevného lana vhodnej dĺžky a až do nej zavesiť karabínu s hackou. Pokiaľ máte pochybnosť, či je hmoždinka a očko pre Váš strop dostatočne pevná, zvážte upevnenie očka na tzv. chemickú kotvu.

Vhodnou variantnou je aj stropné očko na zavesenie kresla ukotvené vnútri. Nosnosť mávajú obvykle výrazne nad 100 kg. Podobnou variantnou sú závesy na boxovacie vrecia, ktoré majú často upevnené do stropu štyrmi šrobmi, zoženiete ich v špecializovanejších športových potrebách či na internete.

Očko vo dverách (zárubne dverí).

v niektorých domácnostiach, kde nie je nosný strop ide navŕtať očko do zárubní dverí. Nevýhodou je obmedzený prechod cez dvere. Tiež ide očko našrobovať do dreveného stropného trámu, alebo do steny nad dverami.

Medzi-dverová hrazda.

Medzi-dverová hrazda môže slúžiť ako k zaveseniu hacky, tak ku cvičeniu. Do zárubne sa upevňuje skrutkami, až vtedy má deklarovanú nosnosť 100 kg.

NEZAVESUJTE hacku na hrazdu, ktorá je vo dverách iba roztiahnutá, bez fixovania skrutkami! V prípade zošmyknutia hrazdy by hrozil nielen pád bábätka na zem, ale aj jeho zranenie padajúcou tyčou!!!

Hrazdu zaskrutkovaním upravíte na akú koľvek bežnú šírku interiérových dverí (62-100 cm).

Zavesenie hacky do dverí nie je optimálnym riešením, nielen, že obmedzuje priechodnosť dverí, ale i hrozí odretie látky v mieste prípadného pravidelného dotyku s dverami či ich rámom a je treba to kontrolovať. Toto riešenie je skôr na hacku pre bábätka, nehodí sa pre hacku určenú pre batoľatá, vzhľadom k ich dĺžke by sa mohla pružina prevesiť až k zemi, naviac väčšia šírka hacky zvyšuje pravdepodobnosť odretia o zárubňu dverí.
Hrazdu dodávame vrátane fixačných skrutiek. Na hrazdu hacku zavesíte pomocou kúska pevného lana.

Oceľové lanko natiahnuté cez izbu od steny ku stene vysoko u stropu.

Karabína hacky sa cvakne na nej. Podobne ide lanko viest od steny ku stene cez roh, alebo do rohu pod stropom inštalovať trám či tyč primontované k stene.

Držiaky na stenu v L (šibenicu).

Ak sa Vám nedá hacka bezpečne zavesiť na strop, je ďalšia možnosť, ukotviť držiak do steny. Tieto držiaky majú tvar L (šibenicu) a na konci očko pre zavesenie karabíny. Je ale nutné voliť držiak s tak dlhým ramenom, aby sa hacka pri kolísaní nedotýkala steny. Zoženiete ich v špecializovanejších športových potrebách či na internete a aj v našej ponuke.

Stojan na hacku.

Stojan na závesné kreslo - v niektorých kamenných či internetových predajniach nábytku mávajú stojany na závesné kresla, je treba vybrať dostatočne vysoký, aby hacka nebúchala dnom o zem.

 

  • Podporuje správny vývoj chrbtice.

    Podporuje správny vývoj chrbtice.

  • Rýchlo upokojuje a uspáva aj toho najväčšieho nezbedníka.

    Rýchlo upokojuje a uspáva aj toho najväčšieho nezbedníka.

Google map: Raková

odkaz

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie