Hacka pre dvojičky Smotanová

Hacka pre dvojičky Smotanová

Závesná kolíska – Hacka pre dvojčatá (dvojhacka). Jedná sa o rozšírenú hacku, s látkovou priehradkou v strede

125 €

Dostupnosť: Skladom
skladom: 1 ks

Závesná kolíska – Hacka pre dvojčatá (dvojhacka). Jedná sa o rozšírenú hacku, s látkovou priehradkou v strede, ktorá sa dá jednoducho priviazať k rozpornej tyči a rozdelí tak hacku na dve oddelené komôrky. Tato priehradka zároveň zdvihne stred hacky, takže bábätka neschádzajú k sebe. Výšku zdvihnutia dna ide regulovať podľa potreby. Pokiaľ hacku zrovná potrebuje využiť iba jedno dieťa, jednoducho rozviažete šnúrky, ktorou je priehradka pripevnená k rozpornej tyči, priehradku zložíte na dno hacky a hneď máte klasickú priestornú hacku pre jedno dieťa.

Hacka je ušitá z jednej vrstvy extrémne nosného plátna o gramáži 310 g/m2. Vďaka tomu je hacka veľmi pevná a hodí sa ku kolísaniu ako najmenších bábätiek, tak i väčších a ťažších detí. Jej maximálna nosnosť pre ležiace deti je cca 30 kg.

Látková kolíska má dvojité dno (resp. tunely na dne), kam sa dáva zložená deka alebo špeciálny matrac /v ponuke matracov nájdete z kokosových vlákien, z ovčej vlny, alebo molitanový - matrac nie je súčasťou základnej dodávky/. Dĺžka hacky je cca 115 cm, šírka v mieste rozpätia tyče 90 cm. Rozperná tyč je vyrobená z bukového dreva.

Súčasťou základnej dodávky je látková kolíska, rozperná tyč, 2 karabíny, istiace lanko a stredná pružina o (pre bábätko 5 -15 kg). V našej ponuke si môžete zakúpiť aj inak silnú pružinu (podľa váhy bábätka). Je možné dokúpiť tri typy pružín určené na kolísanie rôzne ťažkých deti. K hacke je tiež možné dokúpiť rôzne matrace /matrac pre bábätko značky Tiki mechulka/, zavesovacie systémy a taktiež obal na pružinu vo farbe hacky, obal však nie je v cene hacky.

Ďalšie informácie k hackám, príslušenstvu a zaveseniu si môžete prečítať v kolónke Užitočné rady.

Údržba: prať na 40 °C, žehliť ako (bavlna), sušiť v sušičke ako (šetrnejší program), nebieliť. Pred praním nutne vybrať prípadný matrac, odopnúť kovovou karabínu a vybrať rozpernú tyč. Pred prvým praním nenamáčať, aby do seba nepustili farby.

Bezpečnostné pokyny:

Nerobte žiadne úpravy, ktoré by mali vplyv na bezpečnosť výrobku a ochranu zdravia.

Nevešajte kolísku v blízkosti ohňa a iných tepelných zdrojov.

Nenechávajte bábätko v kolíske bez dozoru dospelého človeka, výrobca neručí za akékoľvek nehody, kolíska nie je určená na hranie.

Neprekračujte povolenú nosnosť pružín, pretože hrozí nebezpečenstvo deformácie pružiny.

- slabá pružina pre bábätko - maximálna nosnosť 10 kg

- stredná pružina pre ťažšie bábätko - maximálna nosnosť 15 kg

- silná pružina pre batoľa - maximálna nosnosť 30 kg.

Pravidelne kontrolujte bezpečnostné lanko – musí prechádzať oboma karabínami. Jeho dĺžku upravte tak, aby umožňovalo pružine pohodlné hojdanie a súčasne v prípade deformácie či deštrukcii pružiny nepustilo kolísku na zem.

V okolí kolísky a pod kolískou neumiestňujte ostré predmety, ani ostré hrany.

Pravidelne kontrolujte stav lana – musí byť v perfektnom stave, nesmie dochádzať k jeho mechanickému opotrebovaniu, ak zistíte aj minimálne poškodenie, lanko ihneď vymeňte.

Pravidelne kontrolujte pevnosť spôsobu ukotvenia – vrt v strope. Kolísku umiestnite len na tie miesta, ktoré bezpečne udržia záťaž. Pozor na sadrokartónové stropy či iné obklady – v tomto prípade zavesenie konzultujte s odborníkom. Pevnosť vrtov a držiakov otestujte vlastnou váhou.

Plastové obaly držte mimo dosahu detí do 3 rokov.

Osmičkový protismerný uzol – všetky laná na kolíske viažte týmto uzlom, pretože nejaví žiadne tendencia k samovoľnému rozväzovaniu, aj po silnom zatiahnutí ide relatívne ľahko rozviazať, aby sa dala slučka ľahko urobiť konce musia zostať dostatočne dlhé (aspoň 10cm), viac info ako viazať tento uzol nájdete na: http://www.kstst.sk/pages/vht/uzly/uzosm.htm

Jedno a dvoj vrstvová Hacka: Jednovrstvová
Uzatvoriteľnosť Hacky: Uzatvorenie chlopňami

Nový komentár

* (Povinné)

Tento e-shop je certifikovaný.

KONTAKT:

Bc. Jarmila Machalová

zakladateľka

0948620134

✉ info@koliska-hacka.sk

odkaz

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info